האריזה כחלק מהשמחה – אריזות עבור משלוחי מנות

עבור אינספור ילדים וילדות (וגם לא מעט מבוגרים…), פורים היא נקודת האור של החורף – החג השמח והמבדח ביותר בו כולם מתחפשים ומוצאים דרכים שונות לשמוח ולשמח את חבריהם ומכריהם. אחד המנהגים הבסיסיים והנפוצים ביותר בחג זה הוא כמובן משלוח המנות, עליו אמנם מקפידים יותר בגילאי בית הספר, אך גם בלא מעט מקומות עבודה ומסגרות של אנשים בוגרים ו"רציניים"… מכיוון שמדי שנה אנחנו מעניקים מתנות שונות, וביניהן גם משלוחי מנות, לאנשים רבים, אנו עלולים למצוא עצמנו השנה מתקשים לחדש וליצור משלוח מנות מקורי וייחודי. מי שנתקל בקושי זה יכול לזכור שמשלוח המנות אמנם מכיל לרוב מתוקים למיניהם, אך הוא כולל חלק לא פחות חשוב אשר גם כן מחזיק בפוטנציאל לתרום לשמחה – האריזה.

 

מנהג שמטרתו היא לשמח – משלוח מנות

הסיבה העיקרית לכך שכדאי להקדיש לא מעט מחשבה ותשומת לב גם לאריזת משלוח המנות, ולא רק לתכולתה, היא התפקיד העיקרי והמרכזי של מנהג זה – לשמח. יותר מממתקים טעימים ומההתרגשות של פתיחת המשלוח, מטרתו העיקרית של משלוח המנות היא לשמח את מי שמקבל אותו. בין אם מדובר בשמחה רגעית או במחווה מרגשת שתישאר עימו לעד, מה שחשוב לנו זה שמי שמקבל מאיתנו את משלוח המנות ישמח ויתרגש. זוהי המטרה העיקרית, והיא חשובה אפילו יותר מאשר סוג הממתקים אשר ירכיבו את החבילה עצמה.
לכן, בחירה נבונה של אריזה למשלוח המנות שלנו תוכל לתרום משמעותית למטרה העיקרית לשמצה אנו מקפידים על מנהג מסורתי זה – לשמח את החברים, המכרים והקרובים אלינו.

 

נייר צבעוני או צלופן – אריזות למשלוחי מנות

בין האריזות האטרקטיביות השונות עבור משלוחי מנות אשר עומדות לבחירתנו, ניתן למצוא מספר חומרים עיקריים שונים. אחד החומרים המומלצים יבותר עבור אריזה צבעונית, יפה ומשמחת למשלוח המנות, היא נייר צבעוני. לרשותכם מגוון של ניירות עטיפה צבעוניים בשלל צבעים וסגנונות – החל מנייר אלגנטי ומאופק יחסית אשר עשוי אולי להתאים למשלוחי מנות המועברים בעיקר בין מבוגרים, ועד לאריזות נייר צבעוני בצבעי הקשת, בצבעים עזים ובולטים ועם דוגמאות אסתטיות שונות, כמו גם עטיפות נייר מוכנות המגיעות עם הדפסים צבעוניים שונים (דוגמת בלונים, כוכבים וכו'). אריזות הנייר מומלצות במיוחד מכיוון שהן אלגנטיות מצד אחד, צבעוניות ובולטות לעין מצד שני ומהווה פתרון אקולוגי וידידותי לסביבה יחסית.
אפשרות נוספת היא צלופן צבעוני – אריזות נייר צלופן הן במובן מסוים העטיפות המסורתיות והמוכרות יותר של משלוחי מנות, כמו גם מתנות לילדים בכל. נייר הצלופן הצבעוני והשקוף בעת ובעונה אחת מאפשר לראות מבעדו במידה ומעוניינים בכך, או שניתן להסתיר את תכולת האריזה בתוך אריזה פנימית נוספת.

בכל מקרה, חשוב להבין כי על ידי השקעת מעט מחשבה ומאמץ גם באריזה ניתן לשדרג משמעותית כל משלוח מנות. כאשר אריזה מרהיבה ותופסת את העין, הרבה פחות חשוב מה בדיוק יהיה בתוך משלוח המנות… כי לפעמים האריזה היא המתנה ..

טיפים נוספים בתחום האריזות שעשויים לעניין אותך: