כיצד ליצור משלוחי מנות ומארזים אטרקטיביים לכבוד פורים

חג פורים מתקרב בצעדי ענק, ויחד עם ההתרגשות הרבה של ילדים ומבוגרים כאחד ישנן גם כמה מטלות לחג אותן יש למלא, ובראשן כמובן שהמנהג המרכזי של החג – הענקת משלוח מנות. בין אם יש לכם ילדים ואתם משוכנעים שאתם משתתפים במנהג משמח זה אך ורק בגללם (חכו עד שהם יתבגרו ותגלו שזה לא נכון…) ובין אם אתם מעניקים משלוח מנות במסגרת מקום העבודה או סתם לחברים ובני משפחה שאתם אוהבים – מהי הדרך להרכיב משלוח מנות שיהיה באמת משמח ומהנה?

 

לא להתעלם מבחירת אריזה מתאימה – אריזות למשלוחי מנות

בטרם נגיע לתכולתו של משלוח המנות, נדגיש כי הבחירה של המארז עצמו (האריזה בה ייעטף משלוח המנות)היא חשובה ויכולה לתרום הרבה מאוד ל"הצלחתו" של משלוח זה – עד כמה הוא ישמח את אלו המקבלים אותו.
ניתן למצוא מבחר רחב ביותר של אריזות נייר צבעוניות ומעוטרות המתאימות באופן מושלם למשלוחי מנות, הן עבור ילדים והן עבור מבוגרים. גם נייר צלופן בצבעים שונים מהווה אריזה קלאסית למשלוחי מנות, אותו אנו בטח זוכרים עוד מימי ילדותנו.
בכל מקרה, חשוב להבין כי השקעה של מעט זמן ומאמץ בבחירת האריזה ועיצובה תוביל למשלוח המנות המושלם. גם כל הממתקים הטעימים ביותר בעולם, כאשר ארוזים בתוך אריזה אשר אינה משמחת או מושכת את העין, עלולים לאכזב…

 

הכל הולך, אבל עדיף שיהיה מתוק וטעים…

כפי שאנחנו מנסים ללמד את ילדינו, מה שמשנה זו הכוונה ולא בהכרח התכולה של המתנה. זה נכון כמובן גם עבור משולחי מנות בפורים. לכן, לפחות לכאורה, הכל הולך – ממתקים, פירות יבשים, שוקולדים, יין טוב (במשלוחים למבוגרים) וכל מה שעולה על הדעת.
אך לאחר שציינו זאת, אפשר לומר גם כי מעבר לכוונה הטובה, חשוב גם שמשלוח המנות אכן ישמח את מי שמקבל אותו. אחרי הכל, זו המטרה העיקרית והראשונה בחשיבותה של מנהג עתיק יומין זה. על מנת שמשלוח המנות אכן יהיה משמח, כדאי שנתאים אותו למי שמקבל אותו. במקרה של ילדים (בין אם אנחנו מעניקים לילדים או שמסייעים לילד שלנו להכין משלוח מנות אותו יעניק בבית הספר או בחוג), זה יחסית קל ופשוט – ממתקים, ממתקים ועוד ממתקים. גם כאן, אפשר לנסות ולהכניס גם מאכלים אשר לא בהכרח עשויים ממאה אחוז סוכר, אלא קצת יותר בריאים ומזינים עבור הילד. בנוסף, גם צעצועים קטנים והפתעות נחמדות למיניהן יכולות לשמח, וכך לבוא על חשבון ממתקים נוספים.
במקרה של משלוח מנות למבוגרים, מדובר כבר במשימה מעט מאתגרת יותר. כאן כדאי לשלב בין דברי מתיקה (לרוב, האהבה למתוק לא עוברת באף גיל…), לבין מוצרים אחרים, דוגמת יין טוב או אפילו שמן זית משובח או רוטב בלסאמי איטלקי. אם אתם רוצים ללכת על בטוח, אל תשכחו להוסיף כמה שוקולדים משובחים ואיכותיים, ואין סיכוי שמי שמקבל את המשלוח הזה לא יתרגש ויאהב אותו…

טיפים נוספים בתחום האריזות שעשויים לעניין אותך: