שקיות ניילון ושימושים נכונים

שקיות ניילון – כיצד להשתמש בהן

שקיות ניילון מעלות אצל כולנו אסוציאציות רבות

כגון שקיות סופרמרקט, שקיות מחנויות שונות, שקיות סנדוויצ'ים, שקיות זבל ועוד ועוד. השקיות, כמו תחומים רבים במאה ה21, גם הן זוכות לחידושי טכנולוגיה רבים, שהופכים אותן נגישות וקלות יותר לשימוש עבורנו ביומיום. מאז המצאתן, שקיות הניילון הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו, ויהיה זה קשה עבורנו לדמיין את החיים בלעדיהן. אף על פי כן, הוכח כי לשקיות הניילון ישנו גם צד אפל במקצת, וכי בשימוש יתר, ללא הקדשת תשומת לב למחזור, שקיות אלו עלולות להיות קטלניות לסביבה.

שקיות ניילון – כך תשתמשו בהן נכון

פעמים רבות אנו מרגישים כי אנו רוצים לשמור על הסביבה, אבל לא יודעים איך. אחת הדרכים הנהדרות לעשות זאת היא באמצעות מיחזור שקיות ניילון. קיימות אפשרויות רבות למחזור, שלא רק יתרמו לסביבה אלא גם יסייעו לכם אישית מבחינה כלכלית ופרקטית. אחת הדרכים הפשוטות והנפוצות למחזר שקיות היא באמצעות שימוש חוזר בהן. בכל פעם שאתם חוזרים מחנות או מסופרמרקט, שמרו את השקיות שאינן נפגמו או נקרעו במהלך נשיאת הקניות, בשקיות אלו קיים פוטנציאל גדול מאוד לשימוש חוזר. לדוגמא, לכולנו ישנם פחים קטנים ברחבי הבית, בחדרים האישיים ובחדרי השירותים, במקום לרכוש שקיות המתאימות בגודלן לפחים אלו, תוכלו לעשות בשקיות הסופרמרקט שימוש חוזר בתור שקיות זבל קטנות. שימוש נהדר נוסף הוא בתור שקיות אריזה לארוחות שאתם לוקחים איתכם. אם אלה ארוחות צהריים שאתם מכינים לכם לעבודה, או ארוחות העשר שאתם אורזים לילדיכם, במקום להשתמש בשקיות חדשות, השתמשו בשקיות השונות אותן אתם מביאים איתכם מהקניות. בצורה כזו תוכלו לא רק לשמור אקטיבית על הסביבה, אלא גם ליהנות מחיסכון כלכלי, כאשר במקום לקנות שקיות המתאימות לכם בדיוק, תוכלו פשוט להתאים את השקיות שכבר יש ברשותכם לצרכיכם. כמובן, שדרך נוספת למחזר היא באמצעות פחי מחזור. כיום בחלק מהערים בארץ כבר פזורים פחי מחזור מיוחדים לשקיות ניילון. בערים בהן אין אפשרות זו, קיים חלק מיוחד בפחי המחזור לבקבוקים המיועד לשקיות. בנוסף, במידה ואין באיזורכם פח מחזור, חשוב לנסות ולעשות בשקית כמה שיותר שימוש בטרם השלכתה לזבל. גם אם נראה לכם שהשקית לא תשמש אתכם בעתיד, הניחו אותה בצד ואל תשליכו אותה לפח האשפה, ייתכן ותתעורר הזדמנות אליה השקית תתאים בדיוק.

לסיכום

שקיות ניילון הן המצאה נהדרת, שללא כל ספק שינתה את חיינו. בשימוש נכון בשקיות ניילון, תוך התחשבות בסביבה שלנו, תוכלו להינות מיתרון שימושי וכלכלי כאחד. זכרו כי השמירה על הסביבה היא לא רק גחמה, מדובר בכדור הארץ שלנו, והסביבה בה תגדלו את ילדיכם. כולנו היינו רוצים כי ילדינו יוכלו להינות מאוצרות הטבע מהם אנו מתפעלים כיום, ואיזוהי דרך נהדרת להבטיח זאת אם לא על ידי שמירה על הסביבה.