שקיות מנייר מהן

שקיות נייר – כל היתרונות

שקיות נייר הומצאו כבר מזמן, אבל רק בשנים האחרונות נחשף במלואו הפוטנציאל העצום הגלום בהן

שקיות הנייר לא מציעות רק אפשרות לחסוך בשימוש בניילון, אשר התגלה כמזיק לסביבה, אלא הן גם בעלות פוטנציאל עיצוב גדול מאוד, וזול יותר משקיות הניילון. למרות כי במדינת ישראל עוד לא הוטמע עד הסוף השימוש בשקיות נייר, נראה כי בשנים הקרובות נראה פריצה משמעותית של התחום לכל החנויות והסופרמרקטים אותם אנו מכירים. במאמר הבא נסקור עבורכם את היתרונות והחסרונות של השימוש בשקיות הנייר.

שקיות נייר – יתרונות והחסרונות

יתרונן הגדול ביותר של שקיות נייר הוא כמובן בתרומתן לשמירה על הסביבה. להבדיל משקיות הניילון, אותן כמעט ולא ניתן למחזר, את שקיות הנייר קל מאוד למחזר. בנוסף, ניתן ליצור שקיות נייר כבר מההתחלה מנייר ממוחזר, באופן כזה, גם אם השקית נזרקת לאשפה אחרי השימוש, היא בעצם פריט ממוחזר. מבחינת עיצוב השקית, עבור עסקים וחברות שונות, שקיות הנייר מציעות אפשרויות רבות יותר משקיות הניילון מבחינת עיצוב המוצר. ההדפסה על שקיות הנייר היא בעצם כמו הדפסה על נייר פשוט, וככזו היא זולה יותר ובעלת יותר אפשרויות צבע מאשר ההדפסה הדיגיטלית המיוחדת על שקיות ניילון. אך כמו כל מוצר אחר, לשקיות הנייר גם יש מעט חסרונות למול שקיות הניילון. לדוגמא , שקיות הנייר עמידות פחות לכמות גדולה של מוצרים, לעומת שקיות הניילון שיכולות להכיל משקל רב בטרם הן נקרעות. עובדה זו נכונה בתיאוריה, אך בפועל המצב אינו לגמרי כך. כיום, עם המודעות לנזקי הניילון לסביבה, שקיות הניילון מיוצרות כאשר הן מאוד דקות, ולכן נקרעות בקלות. שקיות הניילון הדקות של היום, מכילות לעיתים אפילו פחות מוצרים משקיות הנייר, בטרם הן נקרעות. רבים יאמרו, כי לא ניתן להשתמש בשקיות נייר בכל תחומי החיים. חיסרון זה הוא נכון חלקית, היות ואכן קשה להשתמש בהן בתור שקיות אשפה, אך הן מהוות חיסכון אדיר בשאר התחומים. חיסרון נוסף שעלול להיות לשקיות הנייר הוא שישנו קושי לעשות בהן שימוש חוזר. אך חסרון זה נפתר כאשר מדובר בשקית נייר העשויה נייר ממוחזר. בנוסף, קיימים כיום פחי מחזור נייר רבים, הפזורים בערים רבות בכל רחבי הארץ. ניתן לאסוף שקיות אלו אחרי גמר השימוש בהן, ולהשליך אותן לפח מחזור הנייר יחד עם ניירות משומשים ועיתונים.

שקיות נייר – הדבר הבא

עם עלייתה של המודעות לשמירה על הסביבה, והנזק הנגרם על ידי שימוש לא מושכל בניילון, נראה כי שקיות נייר הולכות להיות הטרנד הבא בתחום השקיות. כבר היום ניתן למצוא בחנויות שונות, מגוון גדול ומרהיב של שקיות שכאלה. שקיות נייר בהן משתמשים היום, אינן יורדות באיכותן או במראן משקיות הניילון אליהן התרגלנו, ולכן מדובר ללא ספק, בבשורה משמחת לסביבה ולקהל הקונים.

טיפים נוספים בתחום האריזות שעשויים לעניין אותך: