שקיות הנייר כאן להשאר

שקיות נייר מאז ועד היום

שקיות נייר עדיין אינן פופולריות דיו במדינת ישראל, אך ללא כל צל של ספק ניתן לראות ברחבי העולם מגמה משמעותית למעבר בשימוש בשקיות אלו בתחומים שונים. לשקיות הנייר יתרונות רבים ועם כניסתן המאסיבית לשוק השקיות הן הופכות גם זולות יותר מאי פעם. שקיות הנייר לעיתים אפילו טומנות בחובן יותר אפשרויות משקיות הניילון אותן אנו מכירים ואליהן התרגלנו. היתרונות של שקיות הנייר וההיסטוריה שלהן – הכול במאמר הבא.

שקיות נייר – היסטוריה

בשנת 1844 פרנסיס וול האנגלי ייצר את שקית הנייר המסחרית הראשונה. בתקופה זו, הנייר היה עשוי מסיבים ולכן לא היה גמיש במיוחד ולכן גם לא הכי נוח לשימושים השונים. בשנת 1870 המציאה מרגרט נייט את שקית הנייר בעלת הדפנות המרובעות. שקיות אלו הצליחו כל כך, עד שנייט ייסדה חברה שהמשיכה לייצר שקיות אלו בצורה מסחרית. בשקיות הנייר האלו ממש נעשה שימוש עד היום ברחבי העולם, דבר אשר זיכה את מרגרט נייט בשם "אם שקיות המכולת". בארצות הברית לדוגמא מדובר בשקית הפופולרית ביותר. בהשוואה לשקית הניילון במכולות הישראליות, בארצות הברית דווקא שקית הנייר היא המזוהה עם המכולות. מדובר בשקית חומה בעלת בסיס מרובע המאפשר נשיאה קלה יותר של מספר גדול של מוצרים, על ידי חלוקת המשקל באופן שווה על שטח רחב יותר. גם בחלקים אחרים של הגלובוס נעשה שימוש נרחב בשקית ספציפית זו. בישראל לעומת זאת השקית הפופולרית ביותר היא דווקא שקית הניילון, כאשר שקיות נייר הן נחלתן הבלעדית של חנויות האופנה או האלכוהול. היתרון הגדול של שקיות נייר טמון בראש ובראשונה באפשרות למחזרן וכן לייצרן כבר מלכתחילה מנייר ממוחזר. זאת לעומת שקיות הניילון שכמעט ואינן ניתנות למחזור (פרט לשימוש חוזר). לשקיות הנייר ערך מוסף בתחום העיצוב. כמו נייר רגיל, כך גם שקיות הנייר מאפשרות הדפסה זולה יותר, במגוון דוגמאות, עיצובים וצבעים.כל אלו נראים אותנטיים יותר על שקיות הנייר מאשר על שקיות הניילון. מסיבה זו בדיוק בוחרות חנויות אופנה להשתמש דווקא בשקיות נייר בתור מדיום האריזה העיקרי שלהן. כך הן יכולות "להתפרע" בעיצוב השקית ככל העולה על רוחן. השקיות מיוצרות בגדלים רבים וכן בדרגות חוזק שונות. לדוגמא לחנות בגדים אין צורך בשקית נייר חזקה, זאת לעומת חנות המוכרת בקבוקי אלכוהול, אשר תזדקק לנייר עמיד ביותר.

כאן כדי להישאר

כמו שכבר נאמר, נראה כי שקיות נייר הולכות לפרוץ בסערה גדולה אל כל תחומי השוק בישראל. ניתן לראות בקלות כי היתרונות שבשקיות אלו רבים. עם התרחבותה של התרבות הירוקה, שקיות הנייר מעניקות למשתמש בהן תחושה של ערך מוסף. שימוש בשקיות נייר אשר ידוע כי הן מתכלות בקלות וכן ניתנות למחזור, מעניק לצרכן את התחושה שברכישה זו עשה משהו למען הסביבה.

טיפים נוספים בתחום האריזות שעשויים לעניין אותך: